Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι

goji στην Ευβοια
(1 μέλος/η είναι εδώ) (1) Επισκέπτης
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: goji στην Ευβοια

goji στην Ευβοια 2 Χρόνια πριν #213

• charatsidou
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
Συγχαρητήρια για την ιστοσελίδα σας. Είναι η καλύτερη μακράν από τις υπόλοιπες. Το φυτώριο σας και τα φυντάνια είναι από τα καλύτερα που έχω δει. Δυστυχώς είχα προβεί στην αγορά και φύτευση 150 goji. Ξεκίνησα την μικρή φυτεία στις αναμεσάδες σε ένα χωράφι με ελιές για να ελέγξω εάν το έδαφος είναι κατάλληλο για goji . ο σκοπός μου αν πάει καλά η καλλιέργεια και το έδαφος είναι ικανοποιητικό για τα goji να ξεριζώσω τις ελιές και να το κάνω αποκλειστική καλλιέργεια goji. Η φύτευση έγινε περίπου 20 Σεπτεμβρίου 2012 με φυτά που είχαμε αγοράσει από κάποιον συντοπίτη μας . Τα σπορόφυτά του ήταν πολύ μικρά και με 2 και 3 βλασταράκια πράγμα που δεν είναι σωστό όπως βλέπω από τα δικά σας Τα προβλήματα ήταν και είναι πολλά. Σαλιγκάρια , ακρίδες και πιθανόν πολλά άλλα. Ευελπιστώ στην βοήθεια σας καθώς και μελλοντική συνεργασία και την αγορά των ποιοτικών φυτών σας όπως βλέπω από τις φωτογραφίες. Στα υπάρχοντα φυτά θα κόψω τα αδύναμα κλωναράκια και θα αφήσω τα δυνατότερα . Από τα 150 έχουν ξεραθεί τα 26 Επισυνάπτω κάποιες φωτό και τα ξαναλέμε.
Συνημμένα:

Απ: goji στην Ευβοια 2 Χρόνια πριν #216

• sotiris
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Σε ευχαριστώ πολύ για τα πολλά καλά και θερμά σου λόγια. Προσπαθούμε για το καλύτερο με πολύ μεράκι και όρεξη για την καλλιέργεια του GOJI. Δυστυχώς δεν έχουμε όσο χρόνο θα θέλαμε για την ενημέρωση του site, αλλά σιγά σιγά θα δείχνουμε όλο και περισσότερα.
Σχετικά με τα φυτά σου, πράγματι είναι πολύ αδύνατα και σίγουρα δεν έχουν διαμορφωθεί κατάλληλα σε σχήμα για μια σωστή καλλιέργεια.
Τα φυτά (φυντάνια όπως λες) πρέπει να έχουν διαμορφωθεί από πριν (στο φυτώριο), για να μη μας παιδεύουν μετά αλλά και να μεγαλώσουν γρήγορα και σωστά. Αυτό θέλει πολύ μεράκι πίστεψε με για να γίνει και είναι πολύ δύσκολο να το βρεις στην αγορά. Είναι ένα από τα σημεία που προσπαθούμε να κάνουμε τη διαφορά μας από τους άλλους.
Σε κάθε περίπτωση, καλή επιτυχία σου εύχομαι στην προσπάθεια και θα είμαστε σε επαφή. Όποτε θέλεις μπορείς να με καλέσεις ελεύθερα.

Απ: goji στην Ευβοια 1 Χρόνος πριν #664

• megas_kostas
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
Μηπως μπορειτε να μου πειτε απο ποιον εγινε η αγορα των φυτων μιας και ειμαι και εγω απο Ευβοια???

Απ: goji στην Ευβοια 1 Χρόνος πριν #671

• sotiris
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
megas_kostas έγραψε:
Μηπως μπορειτε να μου πειτε απο ποιον εγινε η αγορα των φυτων μιας και ειμαι και εγω απο Ευβοια???

Δυστυχώς δεν επικοινώνησαν πάλι μετά το αρχικό μήνυμα και δεν έχω στοιχεία τους.

Απ: goji στην Ευβοια 1 Χρόνος πριν #676

• megas_kostas
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
sotiris έγραψε:
megas_kostas έγραψε:

Δυστυχώς δεν επικοινώνησαν πάλι μετά το αρχικό μήνυμα και δεν έχω στοιχεία τους.

Σου εχω στειλει e-mail.Θελω να ερθουμε σε επικοινωνια.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.84 δευτερόλεπτα